Co to jest Hospicjum?

Hospicjum to filozofia opieki, ktora akceptuje śmierć jako naturalną część istnienia. Hospicjum jest instytucją opieki nad nieuleczalnie chorymi, którzy znajdują się w ostatniej fazie choroby – to znaczy, że nie wyzdrowieją ale można im ulżyć w cierpieniu poprzez łagodzenie objawów choroby, eliminowanie bólu, wsparcie psychiczne i duchowe chorego oraz jego najbliższych.

Usługi Hospicjum mogą być świadczone w każdej lokalizacji gdziekolwiek można otaczać pacjenta opieką (w domu, szpitalu, domu spokojnej starości czy domu opieki, itp.)

Hospicjum to zespól ludzi takich jak lekarze, pielegniarki, pomoce pielegniarskie, pracownicy socjalni, kapelani, wyszkoleni wolontariusze, oraz dodatkowe grupy wsparcia które ściśle współpracują ze sobą w celu złagodzenia bólu i dyskomfortu pacjenta. Członkowie zespołu Hospicjum odwiedzają pacjenta i rodzinę w zależności od indiwidualnie dobranych potrzeb.

Kto płaci za Hospicjum?

Usługi oferowane przez hospicjum mogą byc opłacone przez systemy ubezpieczeń społecznych takich jak Medicare czy Medicaid, a także przez ubezpieczenie z pracy lub prywatnie. Każde z tych ubezpieczeń płaci za opiekę w innym stopniu lub innej kwocie. Hospicjum „Tęcza” jest samofinansującą organizacją poświęconą pomocy osobom potrzebujacym i nigdy nie zostawi bez pomocy pacjentow na podstawie ich mozliwosci zaplacenia.

Hospicjum “Tęcza” zapewnia sprzęt medyczny taki jak: łóżko szpitalne, przenośną toaletę, tlen, środki higieny osobistej oraz lekarstwa związane z nieuleczalną chorobą które kontrolują symptomy i uśmierzają ból, korzystanie ze specjalnego klinicznego oddziału opieki w wypadku kiedy symptomy są zbyt trudne do kontrolowania w warunkach domowych (tzw. Oddział ARKI) oraz artykuły zapewniające komfort i bezpieczeństwo. Pokrywa również leczenie ambulatoryjne i krótki pobyt w szpitalu nie związany z diagnozą hospicyjną.

Dlaczego Hospicjum “Tęcza”?

Hospicjum “Tęcza” to organizacja głęboko zaangażowana w zapewnianie opieki najwyższej klasy. Pacjenci i ich rodziny mają całodobowy przez 7 dni w tygodniu dostęp do telefonicznej konsultacji z pielęgniarkami hospicjum które zawsze pomogą odpowiedzieć na państwa pytania, troski i obawy a w nagłych przypadkach odpowiedni pracownik z zespołu hospicyjnego udzieli wizyty pacjentowi.

Hospicjum “Tęcza” oferuje:

  • Rożnorodne typy terapii, między innymi muzykoterapię, masaż, usługi terapii z wykorzystaniem zwierząt tzw. Dogoterapia, oraz inne terapie łagodzące ból, cierpienia psychiczne i duchowe.
  • Wysoko wykfalifikowany personel ktory specjalizuje sie w pracy z pacjentami chorymi na “Demencja” tzn. o znacznie obniżonej sprawności umysłowej I fizycznej.
  • Korzystanie ze specjalnego, klinicznego oddziału opieki w wypadku kiedy symptomy są zbyt trudne do kontrolowania w warunkach domowych (tzw. Oddział ARKI)

Hospicjum “Tęcza”oferuje rowniez Grupy Wsparcia dla rodzin po stracie ukochanej ososby. Wszystkich, którzy zmagają się z żałobą, chcemy w niej objąć naszą opieką. Grupy wsparcia bądz indiwidualne spotkania z terapeutą oferowane dla rodzin pacjentów z Hospicjum”Tęcza” są bezpłatne. Obejmuje to grupy zarówno dla dzieci, nastolatków i ich rodzin.

Jesli chcesz uzyskać więcej informacji, badz masz jakiekolwiek dodatkowe pytania na temat Hospicjum prosze dzwonić na numer telefonu
847-685-9900
i poprosić o pracownika mówiącego po polsku.